مشتری اتوماتیک

آیا به فکر مشتری اتوماتیک هستید؟

می دونین مشتری اتوماتیک چه مزایایی برای کسب و کار ما می تونه داشته باشه؟

اول اجازه بدین تعریف مشتری اتوماتیک رو بررسی کنیم:

هنگامیکه شما تصمیم می گیرید با مدل های مختلف، حق عضویت خود را به فروش برسانید و مشترک داشته باشید، شما به فکر مشتریان اتوماتیک هستید!

مشتریانی که هر ماه یا هرسال هزینه ای را پرداخت می کنند تا خدمات خاص تر، لوکس تر، متفاوت تر ، سریعتر و یا بهتری را دریافت نمایند.

می خواهم دلایلی را برای شما توضیح دهم که تصمیم بگیرید حتما” این مدل را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید:

ایجاد رابطه بلند مدت با مشتری

هنگامیکه مشتری اتوماتیک داشته باشید ، ارتباط بلندمدت و عمیق تری را می توانید با آنها برقرار کنید و رقبا از نحوه خدمات شما به مشتریانتان چیزی متوجه نخواهند شد.

شما در این حالت تنها می بایست به روی ارائه خدمات عالی تمرکز کنید تا مشتریان همواره تمایل به تمدید حق عضویت یا حق اشتراک خود باشند.

شرکت هایی که هنوز به فکر یکبار فروختن با مبلغ بالا هستند و فقط در همان لحظه فروش با مشتری درتعامل اند ،به مرور زمان مشتریان آنها فراموش کرده و به دنبال راهکارهایی می گردند تا بدون دغدغه و با پرداخت هزینه ای اندک بتوانند نیازهای خود را مرتفع کنند.

برآورد دقیق تقاضای مشتریان

یکی از مشکلاتی که کسب و کارهای سنتی با آن مواجه هستند ، موجودی انبار است.

اگر تقاضای مشتریان را بالا تخمین بزنید در مضیقه مالی قرار میگیرید و انباری پر از سرمایه روی دستتان می ماند، اگر پایین تخمین بزنید ، ممکن است موجودی تان تمام شود و مشتریان و سفارشات بسیاری را از دست بدهید.

مدل کسب و کار عضویتی فشار تقاضا را کم می کند و شما دقیق تر می توانید تخمین بزنید چه میزان سفارش در ماه آینده خواهید داشت.

پس در این حالت میزان واردات، یا میزان خرید مواد اولیه شما منطبق با تعداد مشتریان و یا سفارش های گذشته آنان است.

وصول مطالبات خودکار

شما در این روش ، پول خود را در همان روزی که باید دریافت می کنیدو در  شرایط فعلی بازار این بسیار عالی است.

شما نگران پاس نشدن چک مشتریان نیستید و با خیال راحت می دانید که در تاریخ مقرر مشتری هزینه مربوطه را به حساب شما واریز می کند چون تمایل دارد از شما خدمات یا محصولات بگیرید.

دراین حالت جریان وجوه نقدی کسب و کار شما افزایش می یابد و دیگر نیازی به پیگیری چک های برگشتی یا بدهی های مشتریان خود نیستید.

هر مشتری که هزینه را پرداخت نکند ، مسلما” خدماتی دریافت نخواهد کرد.

معمولا” مشتریان هزینه را سالیانه و یا حتی در ابتدای هر ماه پرداخت می کنند و شما می توانید با سرعت بسیاری رشد کنید!

تحریک مشتری به خرید بیشتر

مدل کسب و کار عضویتی به شما فرصت می دهد ، به طور مرتب و در حین اینکه مشتریانتان از مزایای سرویس عضویتی شما بهره می برند ، با آنها در تماس باشید. یعنی این فرصت را پیدا می کنید که محصولات و سرویس هایی فراتر از اشتراک اصلی را به آن ها بیش فروش کنید.

پس شما در این حالت می توانید فروش بیشتری را به مشتریان خود داشته باشید!

ایمن سازی در مقابل رکود اقتصادی

ایجاد جریان ثابتی از درآمد تکرار شونده ، شما را دربرابر بدترین رکود اقتصادی ایمن می سازد.

به عنوان نمونه شرکت هایی که فعالیت اصلی آنها فروش آسانسور است ، می توانند به فکر ایجاد کسب و کار عضویتی باشند و ساختمانهای متعددی را که آسانسور دارند با دریافت هزینه های عضویت سالانه بیمه کنند و خدمات ویژه ای تعمیرات و سرویس را به آنها ارائه نمایند.

در این حالت جریانی از درآمد ثابت دائما” دریافت می کنند که به راحتی می توانند در زمانهای افت فروش یا رکود بازار به خوبی به فعالیت خود ادامه دهند.

جذب مشتریان منفعت طلب

مشتریانی که همواره به دنبال قیمت و شرایط بهتر هستند را راحت تر می توانید جذب و وفادار کنید، این دسته از مشتریان دیگر به دنبال تخفیف های مقطعی رقبا نرفته و رفته رفته به شما وفادار می شوند.

مشتریانی که رضایت بالایی دارند اما وفاداری کمی دارند ، به نام مشتریان منفعت طلب می شناسیم که به هیچ برندی وفادار نمی شوند، اما بالاخره می توانیم این دسته از مشتریان را نیز گرفتار خدمات فوق العاده خود کنیم.

خوب نظر شما جیست؟

آیا این مدل را می توانید در کسب و کار خود پیاده سازی کنید؟

شرکت های ایرانی بسیاری به سمت کسب و کار عضویتی حرکت کرده اند و به نتایج درخشانی نیز دست یافته اند.

به عنوان نمونه شما می توانید از استارتاپ فوق العاده چگوارا به آسانی اشتراک آب معدنی دریافت کنید تا در زمان تعیین شده آب معدنی از شرکت مدنظر را به دستتان برسانند و این فوق العاده است.

اگر تمایل داشتید می توانید از طریق کلیک بروی تصویر زیر سری به این وب سایت بزنید:

چگوارا

منتظر دریافت نظرات ارزشمند شما هستم.

نویسنده : حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *