فروش بیش از حد

برشی از کتاب رسیدن به فروش بیش از حد

تا زمان بیشتر شدن تقاضا نسبت به عرضه بی خیال نشوید و محض یادآوری بگویم، زمانی تقاضا نسبت به عرضه بیشتر خواهد شد که تعداد متقاضیان از ظرفیت تان بیشتر شود. خلاصه اینکه ، تعداد خریداران نسبت به فروشندگان بیشتر باشد، آنگاه به فروش بیش از حد دست میابید.

اگر ظرفیت تان صد است با صدو یک متقاضی، کمی تقاضا نسبت به عرضه بیشتر میشود. بیشتر شدن کم تقاضا نسبت به عرضه با اندازه کافی خوب نیست و احتمالا میخواهید بدانید چندنفر را باید سرگرم کنید و آموزش دهید تا تقاضا نسبت به عرضه بیشتر شود.

تا اینجا ظرفیت تان را شناختید آنرا به بازار اعلام کردید و از مشتریانتان خواستید تمایل شان را ابراز کنند. بعد از آن وارد فرآیند سرگرمی و آموزش افراد مشتقال شدید.

بعد از آموزش و سرگرمی مشتریان بالقوه ، سه راه وجود دارد که بدانید چه زمانی به اندازه کافی تقاضا نسبت به عرضه بیشتر می شود.

۱- پنج برابر ظرفیت درشرایط ابراز تمایل شدید:

یعنی تعداد افرادی که قویا ابراز تمایل کردند، پنج برار ظرفیت تان است. مثال: شما پنج کالا برای فروش دارید و بیست و پنج نفر ودیعه پرداخت کرده اند.

۲- ده برابر ظرفیت برای مشتریان آموزش دیده یا سرگرم شده:

این زمانیست که تعداد مشتریان عالی تان که آموزش دیده اند و سرگرم شده اند،ده برابر ظرفیت تان است.مثال:ظرفیت تان برای ارائه ی خدمات به پنج مشتری است و پنجاه مشتری عالی در همایشی که برای آموزش افراد تدارک دیده اید، شرکت کرده اند.

۳- صدبرابر ظرفیت برای مشتریان تقریبا متمایل:

اگر مردم تمایل کمی ابراز می کنند، مثل تماشای ویدیوی آنلاین ، دانلود یک گزارش رایگان یا شرکت در مسابقه، نسبت تقاضا به عرضه باید صد به یک باشد.

مثال: ظرفیت تان پنج مشتری است و پانصد نفر گزارش بیست صفح های موجود در وب سایت را دانلود کرده اند.

حلو زدن از هرکدام از این سه هدف به شما این اطمینان را می دهد که تقاضا به اندازه کافی نسبت به عرضه بیشتر شده است.

اگر به هیچ کدام از این سه هدف دست پیدا نکرده اید، باید به روند به وجود آوردن اشتیاق با استفاده از اعلام ، آموزش و سرگرمی ادامه دهید تا موفق شوید، این یعنی باید چندین همایش برگزار کنید، محصولات انتظار آفرین بیشتری بفروشید یا به تعداد دانلودهای بیشتری دست پیدا کنید تا به یکی از این سه معیار برسید.

 

مطالعه این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

برشی از کتاب رسیدن به فروش بیش از حد

نوشته :دنیل پریستلی

ترجمه: محمدرضا عمرانی

پیشنهاد می کنم مطالعه این مقاله را نیز از دست ندهید

برای کسب و کارم از کجا مشتری بیارم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *