لوکس

ارائه محصولات یا خدمات لوکس به مشتری

همیشه ارائه محصولات یا خدمات لوکس به مشتری با چالش های جدی برای صاحبین کسب و کار همراه بوده است. نمی دانم علت این همه ترس از چیست؟

بارها در مشاوره به کسب و کارهای مختلف هنگامی که بپیشنهاد میکنم، خدمات لوکس ، یا بسته بندی خاص و یا حتی تغییر در نحوه ارائه خدمات ایجاد کنند ، بسیار با این موضوع مخالفت می کنند و نگرانی های بسیاری را مطرح می کنند.

از جمله این نگرانی ها اینست که :

  • اوضاع اقتصادی خراب است
  • مردم پول ندارند
  • مردم به دنبال کالا و خدمات ارزانتر هستند
  • مردم آشغال می خرند!
  • رقیب من پایینترین قیمت را دارد بعد من خدمات گران ارائه کنم؟!

لطفا” ترس را کنار بگذارید و به من اعتماد کنید!

بارها و بارها نتایج فوق العاده ای را از ارائه خدمات لوکس به مشتریان گرفته ام، بارها فروش چندین برابری را تجربه کرده ام و اینقدر به نتایج درخشانی رسیده ایم که در ابتدای مسیر هیچ گاه به این همه دستاورد حتی فکر هم نمی کردیم.

اجازه دهید چند داستان برای شما تعریف کنم:

کیش

داستان شماره ۱: تور کیش

سه سال پیش یکی از آژانس های مسافرتی به من مراجعه کرد و از دغدغه ها و مشکلاتش صحبت کرد ، رقیب های بسیار و تکنیک هایی که به کار برده بود و هزینه های بسیار بالای کار و … ، گفت واقعا” دیگه نمیدونم چیکار کنم ، واقعا” به بن بست رسیدم ،گفت فقط تمرکز کردم بروی تورهای داخلی اما فایده ای نداره، گفت حتی نرم افزار crm هم خریداری کردم ، پرسنل هم آموزش دادم ، اما اومدم اینجا که یه حرف متفاوت بشنوم و دنبال راهکاری می گردم که واقعا” بتونه به کسب و کارم کمک کنه.

چند تا سوال دیگه ازش پرسیدم و بهش پیشنهاد دادم ، تور لوکس برگزار کن!

با تعجب به من نگاهی کرد و گفت یعنی چی؟ گفتم تور لوکس جزیره کیش با قیمتی ۵ برابر قیمتی که بقیه ارائه می کنند با خدماتی منحصر بفرد!

شوکه شده بود ، فکر می کرد دیوانه شدم یا دارم باهاش شوخی می کنم، گفت مگه میشه؟ تو این شرایط کی میاد بیشتر پول بده، همه دنبال تور ارزان قیمت هستند و….

گفتم اول یه برنامه ریزی حرفه ای و بی نقص می کنی ، بعد تبلیغات هدفمند و بعد جذب مشتری.

برنامه ریزی باید جوری باشه که کاملا”خیالت راحت باشه همه چیز عالی پیش میره، سپس خلاصه ای از برنامه را برایش تعریف کردم، اول با شرکت کرایه اتومبیل صحبت می کنی و برای روز خاصی که شروع تور هست توافق می کنی و ۱۰ تا ماشین مدل بالا با راننده کرایه می کنی ، بعد هرکس که ثبت نام کرد در روز پرواز با این ماشین میری دنبالش ، و میبریش فرودگاه…

بعد در فرودگاه دونفر حضور دارند که بارهای همه مسافرین را رایگان جابجا کنند، در فرودگاه از همه مسافرین پذیرایی می کنی و برنامه سفر را برایشان تشریح می کنی و تورلیدر را معرفی می کنی و نشان می دهی که این سفر قطعا” با همه سفرها تفاوت دارد.

در فرودگاه کیش هم ماشین های لوکس کرایه می کنی و آنها را تا هتل فلان می بری و ….

کل داستان و اتفاقات را تعریف کردم و قرار شد به من اعتماد کنه و کار رو شروع کنیم، کمپینی فوق العاده طراحی کردیم و ۳۲ نفر را جذب کردیم!

سفر برگزار شد و اینقدر سطح رضایتمندی بالا بود که مجدد با همین مشتریان تورهای بسیاری طراحی شد و تمرکز بیشتر خود را بروی برگزاری تورهای خاص و لوکس گذاشته است.

پس همیشه مشتریانی هستند که به دنبال دریافت خدمات و محصولات لوکس و متفاوت هستند تا بتوانند تجربه متفاوتی را داشته باشند.

اگر همچنان نگران هستید ،برای شروع تنها یک سرویس «ممتاز» راه اندازی کنید

نانوایی

داستان شماره ۲: نانوایی سنگکی

نانوایی سنگکی در محله نیاوران دست به ابتکار جالبی زده است، هنگامیکه داشتم با صاحب این نانوایی صحبت می کردم، ماجرای موفقیت خود را اینگونه توضیح داد:

گفت همیشه یکی از دغدغه های من افزایش فروش بود و علاوه بر آن می خواهستم برنامه ای پیاده کنم تا تنورم هیچ وقت طی روز خاموش نباشد و با ظرفیت کامل نان بپزم.

کارهای زیادی کردم، یکی از آنها مذاکره با رستورانها و کافی شاپ ها و کله پزی های منطقه بود که نتیجه مناسبی هم گرفتم ،شروع کردم به بررسی بیشتر و دیدم در منطقه نیازی وجود دارد که قبلا” شناسایی نشده است، این هم زنانی هستند که برای ظهر به نان نیاز دارند، تبلیغاتی کردیم که اگر صبح ها تا ساعت ۱۱ تماس بگیرید و سفارش بگذارید نان را بین ساعت ۱ تا ۲ ظهر تحویل میدهیم.در منطقه نیاوران مشتریان بسیاری به مجموعه ما اضافه شد و ما نان را در بسته بندی ویژه خودمان که پارچه با لوگو و مشخصات نانوایی است آماده می کنیم و با قیمتی بالاتر نان را داغ تحویل میدهیم.

نان را با سبزیجات مختلف و بسیار ویژه آماده می کنیم و این موضوع باعث استقبال بسیاری شده است.

حالا نظر شما چیست؟ هنوز هم فکر می کنید افزودن یک سرویس ممتاز یا سرویس گران قیمت همچنان کارایی ندارد؟

حالا ببینیم چه اقداماتی می توانیم انجام دهیم؟

ارسال سریع سفارش با هزینه بالاتر

همیشه برخی مشتریان به دنبال دریافت سریعتر سفارش هستند، شما می توانید این خدمات را در کنار خدمات اصلی به کسب و کار خود اضافه کنید و هر مشتری که نیاز به خدمات لوکس شما داشت از آن استفاده کند.

رزرو فضای VIP رستوران با هزینه بالاتر

رستورانها می توانند فضایی را VIP کنند و با قیمت بالاتر برای رزرو به مشتریان ارائه کنند.

بسته بندی لوکس کالا جهت هدیه

برخی از مشتریان می خواهند کالاهای شما را به دیگران هدیه دهند ،بسته بندی لوکسی را برای مشتریان خاص خود آماده کنید تا آنها اگر می خواهند به فرد مهمی هدیه دهند بتوانند از بسته بندی های شما استفاده کنند.

ارائه خدمات در محل مشتری با هزینه بالاتر

آرایش مو در محل مشتری-تعمیرخودرو درمحل مشتری-تعویض لاستیک در محل مشتری مواردی هستند که همواره برخی از مشتریان تمایل دارند با پرداخت هزینه بالاتر خدمات متفاوتی را دریافت نمایند.

 

امیدوارم شما هم خدمات و محصولات لوکس را به کسب و کار خود اضافه کنید و شاهد معجزه باشید.

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *