مشتری وفادار

10 قانون ایجاد وفاداری در مشتری

10 قانون ایجاد وفاداری در مشتری

 

قانون1: روابط را الویت خود قرار دهید

چنانچه شما از روابط برای انجام برنامه خود استفاده کنیدآنها فورا متوجه می شوند. رابطه را الویت خود قرار دهید وآن را بسیار مهم تر از فروش تلقی کنید.مشتریان شما متوجه خواهند شد که خیرخواه آنها هستید.

قانون2: درباره مردم کنجکاو باشید

افراد به سمت کسانی کشیده می شوند که به آنها علاقه واقعی نشان می دهند. کنجکاوی صادقانه( و نه مداخله) به شما کمک می کند تا روش های بهتر برای کمک به مشتریان خود را پیدا کنید و هم چنین به شما فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید و ساختن روابط جدید اعطا می کند.

قانون3: ثابت قدم و قابل اعتماد باشید

افراد تنها به کسانی که اعتماد داشته باشند وفادار می مانند. مشتریان بر اساس رفتار روزمره شما تصمیم می گیرند که به شما وفادار بمانند یا خیر.  چنانچه رفتار شما غیر قابل پیش بینی باشد آنگاه مشتریان از شما فاصله می گیرند. اگر شما در رفتارتان ثابت قدم باشید آنگاه مشتریان می دانند که میتوانند روی شما حساب کنند.

قانون 4: اجازه آسیب پذیر بودن را به خود بدهید

وانمود به فوق العاده و بی نقص بودن فقط انسان ها را گمراه می کند. ساختن یک رابطه نیازمند شناخت حوزه هایی است که شما و مشتری تان می توانید به بهترین نحو در آن حوزه ها  با هم کار کنید. و این رویداد زمانی رخ می دهد که شما راغب به پذیرش ضعف ها و محدودیت های خود باشید.

قانون5: روشن فکر باشید.

چنانچه شما با این پیش فرض که مشتری نیازمند پیشنهادات شما است با مشتری مذاکره کنید آنگاه مشتری حس خواهد کرد که شما دارای ذهن بسته ای هستید و متقابلا رفتار مشابهی خواهد داشت. روشن فکر بودن شما کمک می کند که مشتری نیز در رابطه روشن فکر باشد.

قانون 6: مشتاق به پیشنهاد رقبا به مشتریان باشید.

هنگامی که شما بپذیرید که ممکن است در جای دیگری خدمات بهتری به مشتری ارائه شود آنگاه مشتری  شما را به عنوان یک مشاور قابل اعتماد در نظر خواهد داشت و در نتیجه سعی می کند به جای یک فروشنده با شما تماس بگیرد.

قانون 7: گفتگوهای واقعی داشته باشید

جلسه با مشتری باید یک گفتگو باشد و ابدا ” تماس فروش” نباشد. همیشه زمان بیشتری را برای گوش دادن به مشتری به جای صحبت کردن با مشتری صرف کنید . ( هیچ گاه مشتری را مورد خطاب قرار ندهید. و گفتگوهای متقاعد کننده برای خرید برقرار نکنید).

قانون 8: حرفه ای باشید

مشتریان خواهان تجارت با کسانی هستند که در رابطه با کارشان جدی هستند و مشتاق صرف زمان برای کسب درک عمیق از مهارت و و پیشه و صنعت خود و چگونگی کارکرد تجارت مشتری هستند.

قانون 9: عمل درست را بدون ترس ترویج دهید

هرگز از موضع گیری نترسید حتی زمانی که موضع شما برای مشتری یا شرکت شما محبوب نیست. این به معنی نزاع های غیرضروری نیست بلکه به معنی اشتیاق برای تصمیم گیری بر اساس آنچه که می دانید درست است می باشد.

قانون 10: تصمیم بگیرید که عمل فروش را سرگرم کننده تر کنید

ساختن روابط نه تنها کار خوب بلکه سرگرمی جالبی نیز است. ملاحظه کنید: آیا شما ترجیح نمی دهید که زمان خود را با کسانی که به آنها علاقمند هستید( و در عوض آنها نیز به شما علاقمند هستند) بگذرانید تا اینکه افراد را برای خرید چیزهایی که نیاز ندارند اداره کنید؟

 

نویسنده:حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *