سرنخ تجاری

افزایش نرخ تبدیل سرنخ تجاری به مشتری

افزایش نرخ تبدیل سرنخ تجاری به یک مشتری جدید یک از سخت ترین کارهاست، اگر سخت ترین نباشد با انتخاب های زیادی که در درسترس مشتریان قراردارد هر کسب و کاری را با چالش جدی مواجه می کند. شرکت های موفق می دانند برای جذب مشتریان بایستی اعتماد را بوجود آورند.

اولین چیزی که باید به آن دقت کنید قیف مشتریان است، یعنی تصویر زیر:

سرنخ تجاری

شما در این شکل نمونه، قیف مشتریان ۴ شرکت مختلف را می بینید، باید ببینید چه تعداد مشتری وارد قیف خود می کنید یعنی در قدم اول باید ببینیم مشتریان بالقوه ما چه کسانی هستندو چه برنامه ای برای آنها داریم؟
یعنی اگر تعریف کردم مشتریان فروشگاه اینترنتی عطر من خانم های بین ۲۰ تا ۴۰ ساله است ،باید در مکانهایی حضور داشته باشم که این افراد من را ببینند و نه در همه جا! وقتی بازدیدکنندگان به سمت سایت من سرازیر شدند من باید فرمی را به آنها نمایش دهم که مثلا” برای دانلود رایگان کتاب یا فیلم آموزشی ۴ راه انتخاب عطر مناسب، ایمیل خودت را در اختیار من قرار بده تا من فیلم را برای تو ایمیل کنم، هنگامیکه بازدیدکننده ایمیل خود را وارد کرد تبدیل به سرنخ تجاری میشه!یعنی فردی که علاقمند به کسب و کار من است و اطلاعات تماس خود رادر اختیار من قرار داده است.

برخی دیگر تعداد کمی را تبدیل به سرنخ می کنند(شکل C )، پس باید نرخ تبدیل بازدیدکننده یا مشتری گذری را به سرنخ تجاری دائما” کنترل کنیم و ببینیم چکار کنیم تا مشتریان بیشتری را به کسب وکار خود علاقمند کنیم؟

با تغییر رنگ دکمه صفحه ای که از مشتری درخواست می کنیم ایمیل خود را وارد نماید ؟ با تغییر رنگ بروشور ؟ یا …

بعد از اینکه سرنخ های تجاری مختلفی را جمع آوری کردیم بایستی با در نظر گرفتن تخفیفات ویژه ،معرفی کالاها و خدمات،یا ارسال محتوای ارزشمند به این افراد،دائما” یادآوری کنیم که کسب و کار ما، محصولات و خدمات ما ،چه مزایایی به همراه دارد.

سرنخ هایی که تبدیل به مشتری میشوند نیز تعدادشان کمتر خواهد بود و ممکن است از ۱۰۰ سرنخ تنها ۲۰ نفر تبدیل به مشتری شوند.

مثلا” اگر من آرایشگاه مردانه یا زنانه دارم می توانم وب سایتی ساده راه اندازی کنم و در آن از روش های مراقبت مو صحبت کنم، مدل های مختلف مو را معرفی کنم و به علاقمندان پیشنهاد کنم برای دانلود رایگان ۲۰ مدل موی جدید سال به همراه عکس ، نام و ایمیل خود را وارد کنند تا این فایل برای آنها ارسال شود.اگر سایت ندارم می توانم در مجلات، در سایتها ، پیامی را درج کنم که مشتریان ایمیل خود را به فلان شماره ارسال کنند تا فایل رایگان را دریافت کنند یا شماره تلفن همراه خود را ارسال کنند تا لینک دانلود برای آنها پیامک شود.

اگرمن فروشگاه اینترنتی فروش محصولات آموزشی دارم ، میتوانم یک فایل فوق العاده رادر اختیاربازدیدکنندگان قرار دهم و اگر فرض کنیم ۳۰۰۰ نفر ایمیل خود را درج کنند و با ایمیل اتوماتیکی که تعریف میکنیم مثلا” ۳ روز بعد ایمیل معرفی یکی از محصولات سایت را با کد تخفیف ویژه برای این افراد ارسال کنیم و اگر تنها ۵۰ نفر ۵۰ هزار تومان خرید کنند ما ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد از مشتری جدید به دست آورده ایم،

پس به این فکر کنید که چه فایلی را تمایل دارید برای مشتریان خود ارسال کنید و چگونه سرنخ های ارزشمند تولید کنید

مطمئن باشید تولید سرنخ های تجاری می تواند کسب و کار شما را متحول کند و تبلیغات شما را هدفمند می کند و تنها افرادی با شما در ارتباط هستند که به حوزه کاری شما علاقمند هستند و نکته دیگر اینکه شما با دریافت اجازه از مشتریان برای آنها ایمیل ارسال میکنید. نکته جالب اینکه هنوز هم شرکتهای بسیاری هستند که قدرت فوق العاده ایمیل مارکتینگ را دست کم می گیرند.

  • براساس آمارها ، در سال ۲۰۱۷ به ازای یک دلار سرمایه گذاری در ایمیل مارکتینگ کسب وکارها ۴۶ دلار درآمد کسب کردند و این آمار فوق العاده است.
  • شما می توانید ایمیل های ارسالی را شخصی سازی کنیدو برای هرمشتری به نام او پیام ارسال کنید و این عالیست.
  • هزینه های ارسال ایمیل برای جذب مشتری در مقایسه با سایرروش ها بسیار ارزان و کارآمد است.

در فیلم آموزشی فوت و فن های میلرلایت-ابزار حرفه ای ایمیل مارکتینگ ، سرویس های ارسال ایمیل اتوماتیک و نحوه کار با آنها را توضیح داده ام تا به سادگی بتوانید به جمع آوری سرنخ تجاری ارزشمند بپردازید. روش هایی را توضیح داده ام که حتی اگر وب سایت ندارید می توانید صفحه ای راه اندازی کنید و در آن فایل های رایگان خود را در اختیار علاقمندان قرار دهید.

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *