انتظارات

وعده بدهید وآنها را عملی کنید اما بیش از حد ،انتظارات را بالا نبرید

این بخش به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا عمل کردن به وعده ها اهمیت دارد اما بالابردن انتظارات باعث ضرر و زیان خواهد شد.

 

یک تئوری معمول در زمینه ی ارتباط و خدمات این است که شرکت ها نباید انتظارات را بالا ببرند. (وعد های الکی ندهند.)

شما ممکن است بگویید : عادلانه است.

اما آیا بالابردن انتظارات و دادن وعده هایی که فراتر از توان شماست، هزینه ای دارد؟

عمل نکردن به وعده ها هزینه بر است اما بالابردن انتظارات بنظر نمیرسد ارزش تلاش داشته باشد.علاوه بر این، عمل نکردن به وعده ها باعث می شود تا ۶۸ % از مشتریان اشتراک خدمات مشتریان را لغو کنند و تعداد زیادی از آنها تمایل به  بازگشت نداشته باشند.

هنگامیکه شما به مشتریان خود می گویید ظرف ۲۴ ساعت کالا تحویل داده میشود اما بیش از ۳ روز طول میکشد تا به دست مشتری برسد، شما در حال نابودی کسب و کار خود هستید.

اکثر مواقع ، من داستانهایی درباره ی اینکه شرکت ها می گویند که کارهایی را انجام خواهند داد ولی به وعده های خود عمل نمی کنند را شنیده ام و این موضوع خطرناک است.

روش کاربرد:

یک چیز عادی در کسب و کار  که می شنویم ، این است که انتظارات را بالا ببرید . هر چند ، تحقیقات از این ادعا حمایت نمی کند. چیزی که تحقیقات نشان میدهد این است که به هر حال، شما همیشه باید به وعده های خود عمل کنید و با انتظارات مشتری آشنا شوید اما بالا بردن انتظارات می تواند ضررهایی داشته باشد.

  • وقت زیادی برای فکر کردن به اینکه چگونه انتظارات را بالا ببرید هدر ندهید.
  • وقت زیادی بر روی این موضوع بگذارید که به وعده های خود عمل کنید.

برای اینکه بفهمید چگونه این کار را انجام دهید ، مطالب زیر را در نظر بگیرید :

به طور منظم لیستی از وعده هایی که در کسب وکار خود داده اید ، تهیه کنید از قبیل  عمل به وعده ها ، ارائه ی به موقع محصول به مشتری ، تماس گرفتن با کسی، وقتی که گفتید با آن شخص تماس میگیرید و …

ارزیابی کنید که چه کارهایی بر خلاف وعده هایی  که داده اید ، انجام داده اید.

اگر شما در عمل کردن به وعده هایتان ۱۰۰ % ، نیستید ، زمینه هایی را شناسایی کنید که در آنها میتوانید پیشرفت کنید مثل خدمات پرداخت ، تجربه مشتری و یا سود سهام.

نویسنده : حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *