جذب مشتری

۶ راهکار طلایی برای جذب مشتری در شرایط بحران

مشتریان در شرایط بحران سخت تر تصمیم می گیرند، بیشتر بررسی می کنند و در صورتیکه به ارزش کالا پی ببرند راحت تر پول خرج می کنند.

یکی از مشکلات شما در حال حاضر قطعا” جذب مشتری جدید است و بارها و بارها سوالات بسیار زیادی از من می پرسند که:

  • در شرایط فعلی چکار کنیم تا مشتری جذب کنیم؟ راههای جذب مشتری در مغازه چیست؟
  • مشتری من کجاست و در حال انجام چه کاری است؟
  • من مشتری ندارم چطور به دنبال حفظ و  وفادارسازی اونها باشم؟
  • تعداد مشتریانی که به مغازه ، فروشگاه یا کسب و کار اینترنتی من مراجعه می کنند بسیار کم شده است، باید چه اقدامی انجام دهم؟
  • بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری جدید چیست؟
  • ترفندهای فروش بیشتر در شرایط بحران هم وجود دارد؟

اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ یکی از سوالات بالا هستید ، به شما پیشنهاد می کنم تا پایان این مطلب با من همراه شوید.

جذب مشتری چگونه

آیا مشکلی وجود ندارد و شرایط بازار خوب است؟ قطعا” خیر، من هم در این مطلب قصد ندارم با شما در خصوص تاثیر باورها و ذهنیت مثبت در کسب و کار صحبت کنم، البته این موارد هم یکی از ارکان اصلی موفقیت در شرایطی که دائما” اخبار منفی از گوشه و کنار میشنویم به شمار می رود و باید تلاش کنیم تا رژیم خبری بگیریم و کمی خودمان را از اخبار منفی دور نگه داریم تا بتوانیم تمرکز بیشتری داشته باشیم.

خوب بریم سر اصل مطلب و راهکارهایی که در شرایط فعلی بازار می تواند راهگشا باشد:

راهکار طلایی اول: قیف خود را پر نگه دارید!

قبل از اینکه در مورد قیف مشتری صحبت کنم، در این بخش چند نکته مهم وجود دارد:

۱- مشتریان شما چه کسانی هستند؟ سن؟ تحصیلات؟ متاهل؟ پس ویژگی جمعیت شناختی مشتریان خود را بنویسید.

۲- ترس ها، امیدها ، آرزوها و رویاهای مشتریان شما چیست؟ محصولات یا خدمات شما چه نیازی را برطرف می کند؟ چه مشکلی را از مشتری حل میکند؟ پس در این قدم ویژگی روانشناختی مشتریان را یادداشت کنید.

۳- مشتریان شما چه زمانی از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند و چه نقشی در زندگی آنها دارد؟ در قدم بعد ویژگی مردم شناختی مشتریان را مینویسید.

۴- سه مشخصه یا ویژگی مشتریان ایده آل محصولات یا خدمات شما چیست؟

پس از اینکه پاسخ سوالات بالا را یادداشت کردید کمی بیشتر متوجه مشتریان هدف خود میشوید ، اگر مشتری هدف شما خانم های ۲۰ تا ۳۰ ساله مجرد یا آقای متاهل ۳۵ تا ۵۰ سال است ، دو بازارهدف متفاوت دارید و برنامه شما در قبال مشتریان قطعا” متفاوت خواهد بود،

الان مشتریان هدف شما کجا هستند و در حال انجام چه کاری هستند؟ آیا الان در حال گشت و گذار در صفحات اینستاگرام هستند؟ آیا در حال چک کردن ایمیلشان هستند؟ آیا در حال مطالعه کتاب هستند؟ آیا در حال گشت و گذار در بازار هستند؟ آیا در محل شرکت خود در جلسه ای حضور دارند؟

حالا میرسیم به قیف مشتریان ، شما هر فعالیتی داشته باشید پس از شناخت مشتری بایستی مشخص کنید چقدر مشتری بالقوه دارید و برای اینکه این مخاطب بالقوه شما را ببیند چه برنامه ای دارید؟

با انجام چه کاری میتوانید به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی داشته باشید تا بتوانید افراد بیشتری را وارد قیف مشتریان خود کنید و حداقل افراد بیشتری شما را ببینند؟

آیا باید برای فروش لباس نوزاد بروشور چاپ کنید و پخش کنید؟ آیا مشتریان شما در کوچه و خیابان هستند؟

جذب مشتری - قیف فروش

 

اگر متوجه منظور من شدید راحت می توانید متوجه شوید که الان مشتریان شما ، خانم هایی که به تازگی بچه دار شده اند مشتریان هدف شما هستند که اغلب در منزل حضور دارند و درحال گشت و گذار در اینستاگرام هستند و شما با تبلیغ درپیج هایی که عکاسی نوزاد می کنند، اینفلوئنسرهایی که به تازگی بچه دار شده اند و یا  و… می توانید در جلوی چشمان مشتریان خود حضور داشته باشید.

به این صورت می توانید مشتریان بیشتری را با محصولات خود آشنا نمایید و قیف خود را پر نگه دارید تا در گام بعدی بتوانید آنها تبدیل به مشتری نمایید.

 

راهکارطلایی دوم: نرخ تبدیل را کنترل کنید

خوب شما در قدم اول تلاش کردید و مشتری را به مجموعه خود آوردید، حالا باید کاری کنید تا انها از شما خرید کنند.

مشتری به مغازه ، شرکت یا فروشگاه اینترنتی شما مراجعه کرده است و در این بخش برنامه شما چیست تا تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان و مراجعه کنندگان را به مشتری تبدیل کنید؟

در حوزه مهارت های ارتباطی باید توانایی خود و پرسنل را بالا ببرید ، مشتری در برداشت اولیه یا first impression با چه چیزی در سازمان شما برخورد می کند؟ چه بویی به مشام می رسد؟ پرسنل چه لباسی پوشیده اند؟ آیا همه در مغازه در حال بالا و پایین کردن شبکه های اجتماعی خود هستند یا به مشتری توجه میکنند؟ و…

در وب سایت باید به تبلیغ نویسی ، استفاده از کلمات و تصاویر  و فیلم ها دقت کنید . هنگامیکه کاربر در سایت اروری دریافت می کند با چه پیغامی مواجه میشود و یا در هنگام پرکردن فیلدها ، ایمیلهایی که پس از ثبت نام در سایت دریافت میکند پس میکروکپی ها نقش بسیار پررنگی را درسایت ایفا می کنند.

راهکار طلایی سوم: اطلاعات همه مشتریان را ثبت کنید

من هنوز متوجه نمیشوم که چرا هنوز اکثر مغازه ها و فروشنده ها هیچ اطلاعاتی از مشتریان خود را دریافت و ثبت نمی کنند، یکی از چالش های جدی که در مشاوره ها با آن موجه هستم اینست که مغازه ها می گویند ما به طور متوسط مثلا” ماهی ۵۰ مشتری از ما خرید می کنند، هنگامیکه می پرسم چه اطلاعتی از آنها در اختیار دارید می گویند هیچ!

مشتری اگر از شما گل خریده است ، اطلاعات ایشان را ثبت کن و هدیه ای ناقابل بهش بده و اگر متوجه شدی برای سالگرد ازدواج داره خرید می کنه اون تاریخ رو یادداشت کن، همین و بس!

تو سال بعد می دونی که یک مشتری داری که با یادآوری مجدد بهش می تونی دوباره بفروشی

اگر داری پوشاک زنانه میفروشی نام و شماره موبایل رو بگیر و حتی سن حدودی و روز خرید و مبلغ خرید رو هم ثبت کن، بعدا با این اطلاعات می تونی معجزه کنی ، بهم اعتماد کنید و از همین امروز اطلاعات تک تک مشتریان را ثبت کنید.

راهکار طلایی چهارم : فروش بیشتر در هنگام فروش!

مورد دیگه ای که باید بهش توجه کرد ایسنت که در هنگام فروش کالا یا خدمات ، اکثر فروشنده ها یا فروشگاههای اینترنتی ساکت میشوند و پیشنهاد دیگری به مشتری نمی کنند !افزایش فروش

تعجب نکنید ، یکی از زمانهای فوق العاده ای که بازهم می توانید به یک مشتری فروش داشته باشید در هنگام خرید است.

اگر وب سایتی دارید پس از اینکه مشتری به سبد خرید مراجعه کرد پیشنهادهای دیگری به او بدهید ، محصولات مکمل پیشنهاد بدهید، کد تخفیفی را بعد از خرید برای او ارسال کنید، چند محصول را بصورت یک پکیج با تخفیف فوق العاده نمایش دهید و…

اگر مغازه یا فروشگاهی دارید ، در کنار صندوق محصولات کوچکی را در معرض دید مشتری قرار دهید، اگر مشتری شلواری خرید می کند پیشنهاد خرید دو عدد شلوار را با تخفیف بیشتربه او بدهید و…

قبلا” قیف های فروش قبل از خرید مشتری طراحی می شدند، در قیف های نوین فروش ، فرآیند بازاریابی به بعد از خرید مشتری منتقل شده است و این موضوع می تواند فروش شما را افزایش دهد.

راهکار طلایی پنجم : باور خود را در مورد مشتری تغییر دهید!

اگر فکر میکنید مشتری پول ندارد ، مشتری خرید نمی کند، مشتری تو این وضع این همه پول نمی دهد، کالای من لوکس است و مردم الان به دنبال کالای ارزان هستند و… مطمئن باشید با سرعت هرچه بیشتر در حال نابودی کسب و کار خود هستید و هیچ تاثیری در جذب مشتری نخواهد داشت.

لطفا” کمی از اخبار فاصله بگیرید، با قدرت به کار خود ادامه دهید، بهترین برنامه ریزی را برای رونق کار خود انجام دهید، رویه های خود را اصلاح کنید ، اگر فکر می کنید مشتریان شما بیشتر در اینترنت حضور دارند به فکر راه اندازی سایتی باشید، اگر فکر می کنید مشتریان شما به خاطر جای پارک مراجعه نمی کنند به فکر ارسال رایگان باشید و…

در دورانی که همه در حال غر زدن هستند شما حرکتی بکنید، در شرایطی که اکثر کسب  وکارها به فکر تبلیغات نیستند و به فکر خودشان فیتیله را پایین کشیده اند تا ببینیم چه میشود  شما برنامه تبلیغاتی خود را اجرایی کنید.

فروش همبرگر

داستانی را برای شما تعریف می کنم، رستورانی سالهای سال درحال فروش انواع همبرگرهای خوشمزه و عالی بود و پیرمرد ساندویچ فروش مشتریان بسیاری داشت و هر روز کار خود را توسعه می داد و به هیچ اخباری توجه نمی کرد چون ناشنوا بود و تنها به فکر رشد مغازه خود بود تا اینکه روزی پسرش به او گفت بابا اخبار را چرا دنبال نمی کنی؟ اوضاع اقتصادی خراب شده است، مردم خیلی در فشار هستند، قیمت ها چند برابر شده است و….

پدر گفت واقعا؟ یعنی چه؟

پسرگفت: بله ، مردم بسیار نگران هستند و یکماه است که درشرایط اقتصادی بسیار بدی وارد شده ایم.

از آن روز به بعد پدر ساندویچ های خود را کمی کوچک تر کرد، سس و خیارشور را کمتر میریخت تا قیمت را بتواند کاهش دهد، در هنگام سفارش مشتری برای فروش سیب زمینی و سالاد به مشتری پیشنهادی نمیداد چون فکر می کرد مردم نمی توانند خرید کنند، کم کم مشتریان خود را از دست داد و فروش بسیار کم شد تا مغازه ورشکست شد.

کار خود را با قدرت و جدیت انجام دهید و تلاش کنید تا بهترین باشید و به شدت از اخبار منفی دوری کنید.

به جای استفاده از جمله ( هیچ کاری نمی توان کرد) بگویید (الان برای من چه راهی وجود دارد؟)

راهکار طلایی ششم: بروی خودتان سرمایه گذاری کنید!

درشرایط فعلی فقط و فقط با سرمایه گذاری بروی خودتان می توانید تغییر بزرگی ایجاد کنید. باید مهارت ها و دانش خود را بالا ببرید ، باید مطالعه خود را افزایش دهید، باید بیشتر آموزش ببینید، در سال جدید در چند دوره آموزشی موثرشرکت کرده اید؟ کدام مهارت را در خود تقویت کرده اید؟ اگر شما نمی دانید چطور باید تبلیغات تاثیر گذار داشته باشید ؟ اگر نمی دانید چطور باید با مشتری ارتباط موثر برقرار کنید؟ اگر در مکالمه تلفنی مشکل دارید؟ اگر با ایده های جدید برای رشد کسب  وکار خود آشنا نیستید ؟ می توانید با شرکت در دوره های آموزشی ، مطالعه کتاب و مقاله ، سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرید و از تجربه افرادی که نتایج درخشانی بدست آورده اند استفاده کنید.

دوره مدیریت ارتباط با مشتری

تنها راه موفقیت قبل از انجام هرکاری ، سرمایه گذاری بروی خودتان است.

منتظر سمیناری فوق العاده برای ارائه ایده هایی ناب برای افزایش درآمد از مشتریان باشید.

 

نویسنده : حمید حاتم طهرانی

رادیو مشتری-فرزانه قهرمانی

رادیو مشتری – قسمت چهارم – خانم مهندس قهرمانی

در قسمت چهارم رادیو مشتری با سرکار خانم مهندس قهرمانی ، مدرس و مشاور فن بیان و سخنرانی گفتگو کرده ام.

ایشان در زمینه مهارت های سخنوری و فن بیان فعالیت های بسیار زیادی داشته اند و در این گفتگو به نحوه برقراری ارتباط موثر با مشتری پرداخته ایم که پیشنهاد میکنم این قسمت را از دست ندهید.

مهارت های ارتباط کلامی چه تاثیری در ارتباط با مشتری دارد؟

برداشت اولیه در ارتباط با مشتری چیست؟

قبل از اینکه مشتری را ببینیم چطور ارتباط بگیریم؟

توجه مشتری را چطور جلب کنیم؟

با همه مشتریان به یک شکل رفتار کنیم؟

برقرار ارتباط با مشتری خجالتی به چه صورت باشد؟

آیا چاپلوسی در ارتباط با مشتری در فروش تاثیر گذار است؟

چطور صدای خود را گرم کنیم تا در طول روز کم نیاوریم؟

آیا خانم هایی که در ارتباط با مشتری صدای خود را نازک می کنند نتیجه بهتری میگیرند؟

و …

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ایشان نیز مراجعه بفرمایید.

وب سایت سرکار خانم فرزانه قهرمانی

 

هدف رادیو مشتری گفتگو با متخصصین و صاحبین کسب و کارهای ایرانی در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری است، گفتگویی راحت و خودمانی…

رادیو مشتری را دنبال کنید و منتظر گفتگوهای بعدی باشید

خوشحال خواهیم شد تا نظرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید

تمایل دارید با چه افرادی گفتگو داشته باشیم؟

برای دانلود می توانید پس از ورود به سایت به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

فقط اعضای سایت می توانند دانلود کنند. خوشحال می‌شویم که به ما بپیوندید

ورود یا عضویت

 

درصورتیکه تمایل دارید در گفتگوی رادیو مشتری حضور داشته باشیدلطفا” فرم زیر را تکمیل بفرمایید

 

حضور در گفتگوهای رادیو مشتری

ارز

ارز یا سکه طلا و یا گوهر ارزشمندی به نام مشتری؟

امروزه با توجه به نوسان نرخ ارز قیمت گذاری کالا ها کار بسیار کار پیچیده و دشواری است ولی در نطر بگیرید که در این شرایط هم نباید مشتری را فراموش کنید. به زودی این نوسانات کنترل میشود و شرایط به حالت متعادلی برمیگردد و اگر قرار باشد که تغییرات قیمت ارز  بصورت مستقیم در  قیمت ها اثر گذار باشد شما میمانید و تعدادی مشتری ناراضی .

ممکن است که هر ۱۰ سال یک بار این اتفاق بیافتد که دلار با شیب خیلی تندی صعود کند ولی بدانید که این صعود بعد از یک نزول متعادل خواهد شد . درست است که گران شدن دلار میتواند سودی آنی به همراه داشته باشد ولی اگر مشتری خود را از دست بدهیم ۱۰ سال سود را از دست داده ایم پس به هوش باشید که سود کوتاه مدت را فدای سود بلند مدت دائمی نکنید .

در بازار امروز کسب و کار ها با دو تهدید مواجه هستند اول رشد شرکت ها فروشگاه ها و توزیع کننده های کالا که هر کدام عرضه کننده محصولات مختلف با برند های مختلف هستند و دوم افت فروش که همگی شاهد آن هستیم .

حالا شما خود را جای مشتری بگذارید که چه قدرت انتخاب بالایی دارند عرضه کننده فراوان با سرویس های مختلف و برند های مختلف با قابلیت های متفاوت .دوباره به این نکته میرسیم که تعداد مشتری وفادار چقدر می تواند برای مجموعه شما حیاتی باشد .

با اهمیت نکاتی که در بالا ذکر شد شما باید قیمت را فدای مشتری  بکنید نه مشتری را فدای قیمت و سود کوتاه مدت . در قیمت گذاری محصولات در شرایط فعلی باید بسیار هوشیار عمل کنید . آنالیز دقیقی از قیمت تمام شده محصولات خود داشته باشید و بصورت کامل هزینه ها را تفکیک کنید و بررسی کنید هر کدام به چه مقدار از تفاوت نرخ ارز اثر میگیرند .  به عنوان مثال شرکتی محصولی دارد که ۴۰% مواد اولیه آن وابستگی مستقیم به ارز دارد نباید وقتی ارز ۱۰% گران میشود او هم همان درصد را بر روی محصولش اضافه کند ابتدا باید به دقت بر روی قیمت تمام شده محصول خود کار کند که این افزایش چه مقدار به قیمت نهایی اضافه میکند. در قدم بعدی میرود به سراغ هزینه های دیگر و ببیند آیا راهکاری برای کم کردن هزینه های دیگر وجود دارد و در پایان و قبل از هر گونه افزایشی باید بررسی کنیم که آیا با بالابردن فروش و یا ورود به بازار های جدید امکان جبران این تفاوت هست یا نه سپس نسبت به افزایش قیمت خود اقدام کنید .

شما خوب میدانید که میزان فروش شما میتواند بر روی سهم هزینه های ثابت شما اثر مستقیم بگذارد و این قدرتمند ترین راه حیات در شرایط فعلی است . به عنوان مثال اگر شما  فروش خود را کم کنید و یا حتی بطور کامل متوقف کنید هزینه های شما ثابت است و باید این هزینه را به فروش های بعدی خود اضافه کنید و بازار در شرایط فعلی توان اضافه قیمت را ندارد .دیگر زمان تراز های سالیانه سود و زیان به پایان رسیده و باید این تراز ها را بصورت ماهیانه و حتی هفتگی بررسی کنیم

پس هوشمندانه عمل کنید و قدر این گوهر گرانقدر بنام مشتری را  بیشتر بدانیم

 

نویسنده: علیرضا میرباقری

کاغذ دیواری

داستان روز (کاغذ دیواری)

چند روز گذشته ودر روز جمعه برای خرید کاغذ دیواری به مغازه های مختلف سرزدم و نتیجه آنرا تقدیم می کنم تا شاید در این شرایط اقتصادی ، کسب وکارهای مختلف درس هایی از آن فرا بگیرند.

متاسفانه ساعت ۶ بعداز ظهر تعدادی از مغازه ها همچنان بسته بودند و برخی که باز بودند بسیار شلوغ و پر از مشتری …

همینجا چند تا نکته را گوشزد می کنم:

نکته اول اینکه با توجه به اینکه آقایان معمولا در سایر روزهای هفته سرکار هستند ، خرید مواردی مثل کاغذ دیواری را به روزهای پنج شنبه و جمعه موکول می کنند که حتما” باید زودتر از حد معمول مغازه را باز کنید و حتما” جمعه ها در مغازه حضور داشته باشید.

نکته دوم اینکه برخی از مغازه هایی که شلوغ بودند نمی توانستند پاسخ همه مشتریان را بدهند و اصلا” برایشان اهمیت چندانی هم نداشت!

وارد مغازه اول شدیم و از صاحب مغازه خواستیم نمونه ها را نشان بدهد،صاحب مغازه کاتالوگ را جلوی ما گذاشت و نمونه هارو نشان داد و به محض اینکه متوجه شد تنها برای ۱ دیوار ۳ متری نیاز به کاغذ دیواری داریم خودش را مشغول کاری کرد و به شاگردش گفت کاتالوگ های دیگر را نشان بده!

یک نمونه را پسندیدیم و گفتیم اما باید سایر مغازه ها رو هم ببینیم، اما این نمونه در بین این همه کاتالوگ گم میشود ، گفت نگران نباشید کاغذدیواری مدنظر شما را یادداشت می کنم، سپس کاغذی پشت چسب دار آورد و شماره صفحه را یادداشت کرد و گفت خداحافظ!

اینجا باید چند تا نکته را گوشزد کنم که ترجیح می دهم ماجرا را تا انتها بخوانید…

وارد مغازه بعدی شدیم ، گفتم آقا نمونه کارهای کاغذ دیواری تون رو می خوام ببینم، گفت کاتالوگ های روی میز رو ببین قیمت هم گوشه هر کاتالوگ چسبوندم تا هی نپرسین!!!

یک کاتالوگ را ورق زدیم و خداحافظی کردیم و جوابی نشنیدیم …

مغازه سوم وارد شدیم و بسیار شلوغ بود و یکنفر بلند سلام کرد و اومد گفت بفرمایید، گفتم کاغد دیواری می خواهیم ، گفت بفرمایید این طرف من کاتالوگ ها رو نشون بدم خدمتتون، دو تا کاتالوگ را با صبر و حوصله بسیار خودش ورق زد و پرسید برای کجا نیاز به کاغذ دیواری داریم، گفتیم ۳ متر برای بخشی از دیوار سالن پذیرایی، گفت بیشتر چه رنگی مدنظرتون هست؟ رنگ را گفتیم، گفت طرح های جدید به فلان سمت رفته و ای کاش عکس از آن دیوار در خانه داشتید تا من ببینم و بتوانم بهتر راهنمایی کنم

اتفاقا” عکس هم داشتم و نشان دادم و گفت بببینید براساس زیبایی شناسی رنگ ها در طراحی دکوراسیون، باتوجه به رنگهایی که در خانه دیده می شود ،مثل پرده و مبلمان،  بایداین تم رنگ را انتخاب کنید تا علاوه بر اینکه خانه را تاریک نکند ، چشم راخسته نکند و اتفاقا” پیشنهاد هم کرد تا دیوار دیگری را هم کاغذ دیواری کنیم !

چند طرح را نشان داد و یکی را انتخاب کردیم برای دیواری که مدنظر بود و دیگری را برای دیواری که پیشنهاد داده بود و اطلاعات تماس را دریافت کرد و روز را مشخص کردو تمام!

کاغذ دیواری

آیا متوجه نکات موجود در داستان کاغذ دیواری شدید؟

۱- در مغازه اول برخورد صاحب فروشگاه بسیار بد و زننده بود، آیا نمی توانست برخورد بهتری داشته باشد و تا متوجه حجم پایین خرید مشتری شد آنرا رها نکند؟

۲- در مغازه اول آیا فروشنده نمیتوانست بهتر مشاوره دهد و به جای ثبت تنها شماره صفحه کاتالوگ اطلاعات تماس من را هم دریافت کند؟ دقیقا” این حس را منتقل کرد که زودتر از مغازه خارج شوید ما برای مشتریان خرد ارزشی قائل نیستیم!

۳-افرادی که همانند مغازه دوم هستند و بزودی هم از بازار حذف میشوند افرادی هستند که هیچ ارزشی برای مشتری قائل نیستند و کوچکترین وقتی برای آنها نمی گذارند، بسیار بی ادب هستند و فقط غر میزنند مشتری نیست وبازار خرابه که بایستی در پاسخ به این افراد رعایت ادب و احترام را کنار بگذاریم وجوابی دندان شکن بدهیم!

۴- در مغازه سوم اولین موردی که توجه را جلب می کند، پاسخگویی سریع فروشنده ونشان دادن اینکه حواسم بهت هست

۵- در مغازه سوم فروشنده با پرسیدن چند سوال کلیدی توانست اطلاعات مهمی را بدست بیاورد و حتی باعث شد تا من تصویری از خانه را به ایشان نمایش دهم

۶- در مغازه سوم فروشنده در نقش یک مشاور ظاهر شد و تلاش کرد تا اطلاعات کاملتری را در اختیار ما بگذارد و همین موضوع باعث شد تا حتی بیشتر از چیزی که فکر می کردیم کاغذ دیواری تهیه کنیم!

۷- فروشنده در مغازه سوم برای نهایی سازی فروش تلاش خود را کرد و بهترین نتیجه را گرفت.

 

برنامه شما چیست تا از فروش خود بهترین نتیجه را بگیرید؟

آیا هنوز هم مثل مغازه دوم با مشتری رفتار می کنید؟

الان اگر شما از هر سه فروشگاه بپرسید وضعیت فروش چطور است؟ مطمئن باشید پاسخهای متفاوتی را دریافت خواهید کرد!

نظر شما چیست؟

 

نویسنده : حمید حاتم طهرانی

رادیو مشتری-هنگامه عسگری

رادیو مشتری – قسمت سوم – سرکار خانم عسگری

در قسمت سوم رادیو مشتری با سرکار خانم عسگری ، مدرس و مشاور حقوقی کسب و کارها گفتگو کردم.

ایشان در زمینه کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها فعالیت های بسیار زیادی داشته اند و در این گفتگو به مباحث حقوقی و قراردادی کسب و کارها پرداخته ایم که پیشنهاد میکنم این قسمت از رادیو مشتری را از دست ندهید.

فورس ماژور در قراردادها در شرایط فعلی بازار چه تاثیری دارد؟

نحوه عقد قرارداد باید به چه صورت باشد؟

قراردادهای اینترنتی آیا قابلیت پیگیری دارند؟

رضایت در قرارداد چگونه تعریف می شود

آیا می توانیم تیپ قرارداد را از اینترنت دانلود کنیم یا نیاز به مشاور در این زمینه داریم؟

و …

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ایشان نیز مراجعه بفرمایید.

وب سایت سرکار خانم هنگامه عسگری

منتظر برگزاری وبینارها و دوره های آموزشی مشترک در زمینه مسائل حقوقی کسب و کارها باشید.

 

هدف رادیو مشتری گفتگو با متخصصین و صاحبین کسب و کارهای ایرانی در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری است، گفتگویی راحت و خودمانی…

رادیو مشتری را دنبال کنید

برای دانلود می توانید پس از ورود به سایت به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

فقط اعضای سایت می توانند دانلود کنند. خوشحال می‌شویم که به ما بپیوندید

ورود یا عضویت

 

درصورتیکه تمایل دارید در گفتگوی رادیو مشتری حضور داشته باشیدلطفا” فرم زیر را تکمیل بفرمایید

 

حضور در گفتگوهای رادیو مشتری