وبلاگ
تلگرام

هوا را از من بگیر تلگرام را نه!

فیلترینگ تلگرام ، برای بیش از چهل میلیون ایرانی یک خبر بد محسوب می شود و این عدد واقعا جدی است .

تلگرام در ایران جایگاه عجیبی در بین کسب وکارهای مختلف پیدا کرده است، برخی از کسب و کارها در بستر تلگرام شکل گرفته اند و یا بخش مهمی از فعالیت هایشان از طریق تلگرام انجام می شود.

برخی از کسب و کارها هم تنها از طریق تلگرام به مشتریان خود دسترسی دارند و هیچ راه ارتباطی دیگری ، هیچ اطلاعات دیگری از مشتریان خود در دست ندارند و همین موضوع کسب و کار آنها را تحت الشعاع خود قرار داده است.البته اینستاگرام هم از دسترس خارج شده است و در حال حاضر بحث ما در خصوص نقد این شرایط نیست و در فضاهای دیگر می بایست این موضوع را مورد بررسی بیشتری قرار داد که باتوجه به ابعاد مختلف تلگرام در ایران واقعا فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام درست است ؟ و آیا فیلترینگ تلگرام در کسانی که به شکل جدی در کسب درآمد از تلگرام دل بسته بودند یک آسیب جدی محسوب نمی شود ؟

درست است که فیلترینگ تلگرام ممکن است مقطعی باشد و برطرف شود اما نکته قابل تامل در کسب و کارها اینست که اهمیت پروفایلینگ و دریافت اطلاعات دقیق تر  در ارتباط با مشتریان بیش از پیش پررنگ تر شده است.

برنامه شما برای دریافت اطلاعات بیشتر از مشتریان چیست؟ چه اطلاعاتی از مشتریان خود بغیر از آی دی تلگرام در دست دارید؟ آیا به دنبال کانال ارتباطی دیگری برای تماس با مشتریان خود هستید؟

برخی از کسب و کارها در کانال خود توسط ربات های هوشمند فرم هایی را درج کردند و با هوشمندی تمام از مشتریان خواستند تا اطلاعات خود را در آن ثبت کنند تا بتوانند ارتباط بهتری را برقرار کنند که بالای ۷۰% از اعضای کانال این فرم را تکمیل کردند.برخی دیگر در وب سایت خود فرمی را قرار دادند و مشتریان تلگرامی خود را به آن میفرستادند و درخواست میکردند تا فرم را تکمیل کنند.

اتفاقات اخیر نشان داد که می بایست به مشتریان خود نزدیکتر شویم و تنها به یک آیدی تلگرام کسب و کار خود را وابسته نکنیم که بگوییم هوا را از من بگیرتلگرام را نه! و برنامه مشخصی برای ارتباط فوق العاده با مشتریان خود داشته باشیم.

 

نظر شما چیست؟ برنامه شما چیست؟

 

نویسنده:حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *