مشتری در جایگاه شریک

دانلود رایگان خلاصه کتاب مشتری در جایگاه شریک

مشتری در جایگاه شریک یعنی نگرشی نو به مشتری، نگرشی بسیار فراتر از رابطه ای که میان ارائه دهندگان خدمات یا فروشندگان کالا با مصرف کنندگان وجود دارد . نویسنده که خود صدها مقاله و کتاب نوشته و در عین حال سخنران، مشاور واستاد دانشگاه در ایالت جورجیای جنوبی است ، اعتقاد دارد که این کتاب می تواند به تقویت بنیه همکاری های راهبردی یا تمام برخوردهای ناشی از خدمات به مشتری بپردازد.

یکی از نقاط عطف شخصیتی سازمانی، داشتن درک مناسبی از مفهوم مشارکت است . رسیدن به این درک وشناخت عقلانی که قطعا به تغییر منجر می گردد، هدف اصلی نویسنده است . بی شک در بسیاری از موارد ، بی توجهی به مشتریان ، ربطی به مقررات سازمانی ندارد، بلکه به جهت نقص موجود در روانشناسی روابط پیش می آید. محتوای کتاب، جوانب عاطفی روابط انسانی رابازگو می کند.

به اعتقاد نویسنده، مشارکت گرایشی است که با احترامی راسخ و عمیق به مشتری شروع می شود، با روح همکاری به پیش می رود و با نشاط ناشی از انجام بهترین کار ممکن در جهت رفع نیاز دیگران پایان میگیرد .

ارزش عاطفی مشارکت با مشتری بسیار مهم اس ت . هر چند که در این روابط، پادا ش های اقتصادی نیز وجوددارد. بل، نویسنده کتاب ، معتقد است که یکی از رو ش های حفظ وفاداری مشتریان، جلب اعتماد و مشارکت با آنان است و این امر یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت شرکت های بزرگ محسوب میشود.

کتاب حاضر شامل ٢٩ بخش است . هر بخش به موضوعی خاص می پردازد که به نوعی در ارتباط مستقیم با مشتری است . هر بخش معمولاً با یک داستان آغاز می شود و به دنبال آن نکات مهم به اطلاع خواننده می رسد. در تلخیص کتاب مشتری در جایگاه شریک سعی شده است که ، با توجه به تأکید نویسنده بر مطالعه این داستان ها، اشاره ای کوتاه به کلیات این داستان ها بشود. علاوه براین ، چند بخش پایانی کتاب توسط چند تن از دوستان مؤلف به نگارش درآمده است که تقریب اً از لحاظ محتوا و مضمون مشابه داستان هایی است که مؤلف کتاب مشتری در جایگاه شریک در ابتدای هر بخش نگاشته است . بدین لحاظ و برای کوتاه شدن حجم خلاصه کتاب، از پرداختن به بخش داستان گونه پایانی کتاب خودداری شده است.

نویسنده، کتاب حاضر ر ا برای مطالعه دو گروه از افراد نوشته است : گروه اول افراد ی اند که مستقیماً با مشتریان سروکار دارند و گروه دوم کسانی اند که با این افراد سروکار دارند که طبعاً رییس یا مدیر آنهاهستند.

مؤلف کتاب مشتری در جایگاه شریک برای استفاده بیشتر از این کتاب، چند پیشنهاد جانبی داده است:

١. به مشارکت های مهم در زندگی خود فکر کنید ، چه عواملی موجب موفقیت یا عدم موفقیت این مشارکت ها می شود؟

٢. پس از مطالعه یک بخش از کتاب، کتاب را بسته و در مورد آنچه خوانده اید بیندیشید.

٣. پس از مطالعه کتاب، اگر احساس کردید که حالا مشتری پرتوقعی هستید، تعجب نکنید . ثمره مشارکت با مشتری، ایجاد کیفیت متفاوت و رو به بهبود است . حالا دیگر ارائه دهندگان خدمات، شما را مشتری آگاهی می شناسند که هدفتان کسب بهترینهاست

به گفته تولستوی: “معنی واقعی زندگی، خدمت کردن به دیگران است.”

 

به شما تهیه این کتاب فوق العاده (مشتری در جایگاه شریک) را توصیه می کنیم.

برای مشاهده این بخش باید عضویت ویژه داشته باشید

برای ثبت نام و مشاهده امکانات بخش عضویت ویژه اینجا کلیک نمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *