تعهد

رابطه بین تجربه مشتری و تعهد کارکنان

از این مقاله برای فهمیدن اینکه چگونه تعهد بالای کارکنان می تواند پایه گذار یک تجربه خوب بوده و اینکه چه معیارهایی برای فهم بهتر میزان تعهد نیروی کار مناسب ،استفاده کنید.

طراحی و تحویل یک خدمت خوب یا تجربه عالی صرفا وابسته به تکنولوژی، سیستم و فرآیند نبوده بلکه همچنان مربوط به افراد است.نه افرادی که صرفا کارت ورود و خروج زده، بلکه افرادی که به کاری که انجام می دهند توجه کرده، به مشتریان توجه کرده، و به اهداف شرکت خود توجه کنند.

این گونه افراد متعهد هستند.

اما تعهد چیست؟ یک کارمند متعهد چگونه به نظر می رسد؟

تعهد دارای تعریف های بسیاری است. کافی است که شما در اینترنت سوال “تعهد کارمندان چیست؟” را جستجو کنید تا به پاسخ های تقریبا یکسان که از بسیاری جهات با یکدیگر متفاوت هستند، برسید. هرچند تعاریف متفاوتی برای کارمندان متعهد وجود دارد، اما به صورت کلی می توان گفت که آنها صبور، مشتاق، ثابت، خلاق و آماده برای انجام کار بیشتر جهت پیشبرد اهداف شرکت هستند. علاوه بر این، بسیار محتمل است که آنها به صورت احساسی به کسب و کاری که مشغول انجام آن هستند وابسته باشند.

آنها هر کسی که هستند و هرگونه که به نظر برسند، این نکته مسلم است که کارمندان متعهد یکی از ارکان ساختن یک کسب و کار موفق هستند. آنها همچنین رکن اصلی انجام کارها و ارائه خدمات خوب به مشتری هستند.

تعهد کارمندان همیشه در معرض این خطر است که به عنوان یک اصطلاح در منابع انسانی درآمده و به سرعت از دور خارج شود. اما در عمل، این امر یک کار زمانبر بوده به صورتی که برای برخی از شرکت ها زمان زیادی طول میکشد تا به جایگاه خود برسند.

سه مورد زیر مهم است:

 1. افراد درست را استخدام کنید.
 2. به آنها آموزش و امکانات موردنیاز جهت انجام صحیح کارشان را بدهید.
 3. آنها را تشویق کرده و از آنها قدردانی کنید.

.

اینها مواردی سخت و پیچیده نیستند. اما هنگامی که شما با مردم سر و کار دارید به زمانی جهت فیلتر کردن و شروع کار نیاز دارید.

اگر شما افراد مناسب را انتخاب کرده و شرایط مناسب برای کار آنها فراهم کنید، آنها خدمات بسیار خوبی ارائه داده که باعث سرازیر شدن پول به حساب شرکت می شوند.

با افزایش تعهد کارمندان، میزان رضایت مندی مشتریان نیز بالا رفته و آنها میزان پول بیشتری برای هر خرید خرج می کنند.

روش کاربرد:

برای ارائه یک تجربه خوب به مشتریان، شما به افراد خوب نیاز دارید. اینکه آنها چقدر خوب هستند، به میزان تعهد آنها به کسب و کار و اینکه شما در تلاش برای کسب چه چیزی هستید بر می گردد. به هرحال، قبل از نظرسنجی درباره میزان تعهد کارمندان، لازم است که شما در مورد شاخص های زیر اطلاعات کسب کنبد:

 1. میزان غیبت
 2. میزان خروج از کار
 3. شرکت در جلسات
 4. آماده شدن به موقع پروژه
 5. ارائه ایده های جدید توسط اعضاء تیم
 6. موفقیت تیم

هنگامی که داده ها را جمع آوری کردید، این سوالات را از خود بپرسید:

 1. آنها چه تصوری از سلامت کسب و کار من دارند؟
 2. آنها چگونه کسب و کار من را با سایر شرکت های فعال در این زمینه مقایسه می کنند؟

این شاخص ها کامل نیستند اما به شما یک ایده خوب در ارتباط با میزان تعهد کارمندان فعال در کسب و کار شما می دهد. در نهایت مهم این است که چه کاری انجام می شود تا اینکه چه چیزی گفته می شود. این طور نیست؟

 

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *