فروش اتوبوسی

دوران فروش اتوبوسی رو به پایان است!

دوران فروش اتوبوسی رو به پایان است!

تعجب نکنید، بله دقیقا” همینطور است، شرکتها و سازمانهای مختلف همچنان به دنبال فروش بصورت مویرگی هستند ، اما این دوران  در ایران رو به پایان است و شما باید به فکر فروش لیموزینی باشید، یعنی تعدادی مشتری وفادار برای خود داشته باشید و به آنها خدماتی شگفت انگیز ارائه نمایید تا بتوانید به نتیجه مدنظر دست یابید.

درحال حاضر درحال مشاوره به ۲ شرکت در حوزه لوازم التحریر و ابزارآلات صنعتی هستم که هر دو شرکت نماینده رمسی برندهای معتبری در ایران هستند و سالهاست در حال فعالیت هستند و طی ۲ سال اخیر حجم فروش به شدت کاهش پیدا کرده و این شرکت ها همچنان به دنبال فروش اتوبوسی بودند و علاوه بر فروش بصورت خرد و مویرگی به دنبال افزایش مشتریان بیشتر بودند که به رغم افزایش مشتری فروش آنها افزایش چشمگیری نداشت!

طی جلسه ای این شرکت ها را مجاب کردم تا ترمز این اتوبوس را کشیده و بخشی از مشتریان را که تنها به دنبال تخفیف هستند، مشتریانی که بد حساب هستند، مشتریانی که تواتر خرید ندارند و تنها در ماههای خاصی خرید می کنند، مشتریانی که حجم خرید آنها کمتر از شرایط تعریف شده در باشگاه مشتریان است ، را از اتوبوس پیاده کنیم.

تعداد مشتریانی که طی بازه زمانی مشخص شده همچنان در اتوبوس باقی ماندند را نیز پیاده کردیم و با خدمات خاصی که برای آنها در نظر گرفتیم سوار لیموزین کردیم ، یعنی خدماتی فوق العاده را برای آنها در نظر گرفتیم و تلاش کردیم تا دغدغه فروش کالاها در مغازه این مشتریان دغدغه شرکت شود و برنامه ای طراحی شد تا بتوانیم فروش مشتریان خود را نیز افزایش دهیم،یعنی مشتری کمتر نگران فروش کالای خریداری شده شود، آنقدر اتفاقات فوق العاده در این مدت افتاده است که قابل توصیف نیست، رضایت مشتریان به شدت افزایش پیدا کرده است، فروش با توجه به اینکه تعداد مشتریان کمتر شده است افزایش داشته است، تعداد چک های برگشتی به شدت کاهش داشته است، تعامل مشتری با سازمان افزایش یافته است و نکته مهم تر اینکه شرکت براساس نیاز مشتریان خود کالا ها را وارد می کند و میزان سرمایه درگیر و هزینه های انبار هم کاهش داشته است و….

پس فروش اتوبوسی را فراموش کرده و به فکر اخراج مشتریان ضررده باشید، البته باید قبل از هرگونه اقدامی زیرساخت های نیروی انسانی، فرآیندهای ارتباط با مشتری، دستورالعمل ها و …. آمادگی هرگونه تغییر را داشته باشند.

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

کانال تلگرام ایده های مدیریت ارتباط با مشتری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *