مدیر عالی

دانلود خلاصه کتاب چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم

دستیابی به بالاترین مقام سازمانی یعنی مدیر عالی که در آن مشغول به کار هستید، به سان دستیابی به قله یک کوه بلند و استوار است . اگر تصمیم گرفته اید به قله این کوه برسید باید خودتان را برای یک کوهنودری واقعی آماده کنید .

بدین منظور گام مهمی که باید بردارید این است که بالاترین مقام سازمان یعنی مدیر عالی را درک کنید . درک کردن مدیر عالی سازمان گام مهمی را برای صعود به این قله بلند و دشوار است . مزایای بسیاری نیز دارد از جمله:

اینکه خطر اخراج شدن را از شما دور م ی کند و باعث می شود با سرعت بیشتری ترفیع بگیرید و خودتان را برای به عهده گرفتن رهبری آماده نمایید . افزون بر آن درک کردن مدیرعالی صعود به قله سازمان را برایتان نشاط آورتر و لذت بخش تر می کند. در فصول مختلف این کتاب جنبه های گوناگون موضوع “چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم ” تشریح می گردد.

فصل ١

مدیران عالی سازمان ها حوز  مدیریتی خویش را چگونه اداره می کنند؟ شما با دانستن این راز قادر خواهید بود . قبل از آنکه به طور مستقیم با یکی از آنها کار کنید، یا خودتان یکی از آنها شوید، یاد بگیرید مانند آنان فکر کنید.

فصل ٢

٢٢ ویژگی مهمی که مدیران عالی تقریباً کامل از آن برخوردارند معرفی شده و اینکه چگونه شما هم می توانید صاحب این ویژگی ها شوید.

فصل ٣

ویژگی مهم ١ تا ٨ : اعتماد به نفس، کنترل طرز برخورد، پافشاری در کار، مداومت در بهبود وضعیت، صداقت و پایبندی به اصول اخلاقی، اندیشه پیش از گفتار، خلاقیت و فروتنی در انظار.

فصل ۴

ویژگی های مهم ٩ تا ١٣ : سبک شناسی، شهامت، شوخ طبعی، نقش آفرینی و جزئی نگری.

فصل ۵

ویژگی های مهم ١۴ تا ٢٢ : میل به رهبری، علاقه به جنگیدن به خاطر افراد، صر احت، مهربانی، کنجکاوی ، رقابت جویی، انعطاف پذیری و قصه گویی.

فصل ۶

تفاوت میان کارآفرینان و مدیران حرفه ای و نحوه مشخص کردن اینکه شما برای کدام دسته از این افراد فعالیت می کنید و میل دارید کدام یک از آنان باشید.

فصل ٧

هشداری در مورد مدیران عالی نه چندان کامل و اینکه شما چگونه باید از آموختن سرمشق های بد آنان پرهیز کنید. به استثنای آموختن این سرمشق که باید چه نبود.

 

نویسنده این کتاب خانم دبرا بنتون هستند که پیشنهاد می کنم حتما” سری به وب سایت ایشان بزنید.

 

مدیرعالی - دبرابنتون

اگر بخواهیم وظیفه مدیرعالی را به ساده ترین عبارت تعریف کنیم، باید بگویم اساس کار مدیر عالی گذاردن فرد مناسب بر سرکار مناسب در زمان مناسب و هدایت این فرد از جایی که هست به جایی که باید باشد یا به عبارت دیگر تعیین مسیر کسب و کار است.

به طور کلی، کار مدیر عالی را در پنج زمینه می توان طبقه بندی کرد:

کار با افراد، تصمیم سازی، اداره جلسات، فروش، عملیات تولید و تأمین منافع

 

کار یک رئیس در اداره افرادش کمک به آنان در حفظ عزت نفس شان است، بدین معنی که ترم ها را از آنان دور کند، قید و بندها را از دست و پای آنان بازکند، فشارها را از روی دوششان بردارد، به آنان کمک کند فردی مولد باشند به چالش خوانده شوند و شأن سهیم بودن در چیزی را تجربه کند، به آنان کمک کند تا با لب خندان سرکار بیایند و به خانه بازگردند و از همه مه م تر آن که به آنان تعلیم دهد تا توسعه یابند و به مرحل ه ای برسند که بتوانند وظیفه رییس خود را برعهده گیرند.

یکی از وظایف مدیر عالی تشخیص افراد بی محتوی و خلاص شدن از دست آنان است پیش از آنکه موفق به تخریب شوند . فرد بی محتوی فردی است که برای مسائل پیچیده راه حل های دلچسب اما غیر مؤثر دارد ؛ او فقط رجز می خواند و دیگران باید وارد عمل شوند؛ در مرحله پایانی شایستگی حرفه ای اش قرار دارد؛ از پوزش و سرزنش زیاد استفاده می کند؛ صاحب چهر های چندگانه است؛ یکساعت طول م یکشد تا سراصل مطلب برود و …

بخش اعظمی از کار مدیر اداره کردن سیاست اداری است حیله های ظریف و طرح های تهاجمی ای که برای آزار دادن عمدی یک همکار طر ح ریزی م ی شود با قدرت اندک یک کارمند به اجرا در م ی آید . بردباری یا نابردباری مدیر عالی را کارکنانی که به او نزدیک هستند سرمشق قرار م ی دهند . این را باید دانست هرچه شخصی در سازمانی که هست بالاتر برود مجبور است با سیاست های بیشتری دست و پنجه نرم کند. وظیفه دیگر مدیر عالی اجتماعی کردن شرکت است.

برخی از فعالیت های اجتماعی از این قرار است:

سرگرم کردن مشتریان، تأمین کنندگان و مهمانانی که از دیگر شهرها و کشورها می آیند، غذا خوردن با مشتریان مهم، کارکنان بالقوه و همسرانشان، حمایت مالی از برگزاری گردهمایی های مختلف، گردآوری پول برای جمعیت ها، مشارکت در امور خیریه، حضور در باشگاه های اجتماعی.

 

برای دانلود خلاصه کتاب چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

برای مشاهده این بخش باید عضویت ویژه داشته باشید

برای ثبت نام و مشاهده امکانات بخش عضویت ویژه اینجا کلیک نمایید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *