داستان روز (دکتر دندانپزشک)

رفتم سوپرمارکت خرید کردم، این تراکت که برای یک دکتر محترم دندانپزشک است،به کیسه خرید من منگنه شده بود!

 

دکتر دندانپزشک

آخه این چه وضعشه؟ اول اینکه این شیوه تبلیغات تموم شده، دوم اینکه این دکتر محترم هنوز نمیدونه مشتریان هدفش چه کسانی هستند،سوم اینکه هیچ وقت من به این دکتر مراجعه نمیکنم چون پرستیژ  کاری نداره،چهارم اینکه طراحی تراکت در حد دوران مهدکودک است، پنجم اینکه معلومه که هیچی مشتری نداره که داره بصورت التماسی خودشو تو کیسه خرید من جا میکنه، ششم اینکه سایت دکتر اصلا خوب نیست و یاد سایتهای ۱۵سال پیش میوفتین، هفتم و هشتم و نهم و دهم را شما بنویسید…
آیا شما به این دکتر مراجعه میکنید؟
بعد میگن چرا مشتری به ما مراجعه نمیکنه؟چرا همکار من اینهمه سرش شلوغه و من با اینکه اینهمه تراکت پخش کردم کسی به من مراجعه نمیکنه! اصلا نمیدونه نرخ تبدیل چیه و باید چطور محاسبه کنه! نمیدونه مشتریانش الان کجا حضور دارند!

به هرحال صلاح مملکت خویش……

به جای اینکه فقط غر بزنیم و به درو دیوار برای جذب مشتری، حفظ مشتری و وفادارسازی مشتری چنگ بزنیم، به فکر راهکارها و ایده هایی باید باشیم تا بتواند به سرعت تغییری جدی در کسب و کار ما ایجاد کند و در این مسیر باید به موارد زیردقت کنیم:

۱- نرخ تبدیل بازدیدکننده به سرنخ تجاری ارزشمند

۲- ثبت اطلاعات و سوابق مشتریان

۳- طراحی خدمات یا محصولات ممتاز ولوکس کنار سایر خدمات

۴- امکان تست و بررسی محصولات یا خدمات قبل از خرید، حین خرید و پس از خرید!

۵- طراحی فرآیندی برای ارجاعات مشتریان

۶- طراحی برنامه ای برای وفادارسازی مشتریان شامل کارت وفاداری،کارت جایزه، کیف پول و….

۷- پیش بینی اشانتیون و هدیه ای غیرمنتظره برای مشتریان بالقوه و بالفعل

منتظر فیلم آموزشی فوق العاده ای باشین تا ایده ها و راهکارهایی که می تواند به کسب ثروت از هر مشتری به شما کمک کند را به شما معرفی کنم

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

تغییر

ایجاد تغییر در تجربه مشتری

از این مطلب برای وقتی که میخواهید به تغییر در سازمان، پیدا کردن روش های جدید کار و فرآیندهایی برای ارائه یک خدمت عالی به مشتری بپردازید، استفاده کنید.

هنگامیکه همه چیز به این سرعت در اطراف ما تغییر میکنند، تغییرپذیری یک مهارت مهم در موفقیت به حساب می آید.

به هرحال، تغییرپذیری نیازمند تصمیم گیری سازمان است، تصمیماتی جهت متوقف کردن برخی از کارها به منظور انجام کارهای جدیدو غالبا این کاری آسان نیست. چالش برانگیز، سوال برانگیز بوده و نیازمند رها کردن روشی است که کارها در گذشته انجام میشدند. برای این منظور، ما نیاز داریم که روش های انجام کار در گذشته را به فراموشی بسپاریم، تا بتوانیم روش های جدید را بیاموزیم.

 

روش کاربرد:

 

تغییر همیشه سخت است. اما تغییراتی که که نیازمند فراموش کردن روال گذشته هستند سخت تر هستند. به هرحال پیروز شدن بر این چالش ها میتواند مزایای زیادی داشته باشد.

رهبرانی که میخواهند بدانند چگونه سیستم تفکر میتواند برای آن‌ها مزیت به همراه داشته باشد، نکات زیر را مدنظر قراردهند:

 

نکات

اگر شما همیشه تعدادی تماس همیشگی را در مورد یک موضوع خاص را در کسب‌وکار خود دریافت میکنید، وقت گذاشته و به چند مورد از آن‌ها گوش دهید.

درخواست ارزش: به عنوان مثال درخواستی از سوی مشتری که چیزی را به نفع خود میخواهد. (به عنوان مثال، تجدید اشتراک، درخواست محصول یا خدمتی جدید، افزایش یک درخواست، یا گرفتن پاسخ)،

گزارش خرابی: به عنوان مثال در خواستی از سوی مشتری درمورد چیزی که در سیستم مشکل دارد و یا به درستی کار نمیکند .( به عنوان مثال، مشکل در خدمات یا محصولات، مشکل در تحویل، مشکل در قیمت، مشکل در قرارداد، عدم رسیدگی به مشکل در هنگام اولین تماس، پیدا نشدن جواب مورد نظر مشتری در وبسایت شرکت.

انجام دادن این کارها به شما ایده ای در ارتباط با اینکه مشکل در سیستم شما کجاست میدهد ، و لزوما این بدین معنی نیست که شما کار را درست انجام نمیدهید.

در مرحله بعدی شما باید بفهمید ، که آیا این گزارش خرابی موردی بوده یا مستمر است.

اگر مستمر است شما میبایست با یک برنامه ریزی آن را حل کرده و از تماس های بعدی جلوگیری کنید.

با انجام این کار شما میبایست، بار را از دوش کارکنان بخش خدمات مشتریان برداشته و آن‌ها میتوانند با تمرکز بیشتری خواسته های مشتریان را فراهم کنند.

 

برگرفته از کتاب 8 گام شگفت انگیز در ارتباط با مشتری نوشته حمید حاتم طهرانی

اینستاگرام

پست اتوماتیک اینستاگرام

در این فیلم آموزشی به شما سایتهایی را معرفی کرده ام که بصورت اتوماتیک اینستاگرام شما را بروزرسانی می کنند.

یکی از مشکلات کسب وکارها اینست که روزانه باید وقت زیادی را بگذرانند تا پست خود را در اینستاگرام در ساعت مشخصی درج کنند. شما می توانید از این پس کارهای خود را ساده کنید.

در ادامه می توانید فیلم آموزشی درج پست اتوماتیک اینستاگرام را مشاهده بفرمایید

 

عدم خرید مشتری

دلایل عدم خرید مشتری چیست؟

تعجب نکنید، این سوال را بارها و بارها از من می پرسند که چرا مردم خرید نمی کنند؟ دلایل عدم خرید مشتری چیست؟چرا مغازه روبرویی اینقدر شلوغ است و مغازه من پرنده هم پر نمیزند؟ چرا  مردم کالای من که ارزانتر است نمی خرند؟چرا مردم تا به من می رسند پول ندارند و دائما” بر سر قیمت چانه می زنند؟

مشکل کجاست؟!

دلایل عدم خرید مشتری چیست؟

اولین مشکل در باور شما شکل گرفته است!

بله، باورهایی مثل اینکه مردم پول ندارند ، اوضاع اقتصادی خراب است ، مردم آشغال می خرند! و… ،باعث شکل گیری رفتار متفاوتی در شما می شود و باتوجه به اینکه هر چیزی که درجهان وجود دارد از انرژی تشکیل شده است باعث میشود تا انرژی منفی به خود شما برگردد و باتوجه به تمرکز شما بروی ناخواسته ها آنها را بیشتر جذب کنید

دومین مشکل در نگاه شما به کسب و کار است!

اگر احساس می کنید که باید مردم از شما خرید کنند و راه دیگری ندارند سخت در اشتباهید، به جای اینکه از خود بپرسید چگونه باید بفروشم به این سوال پاسخ دهید که چگونه باید خدمت کنم؟ چگونه باید کالا یا خدماتی بفروشم که به گسترش جهان کمک کند و برای مشتری کارایی داشته باشد؟ چه خدماتی در کنار کسب  و کار خودم راه بیاندازم تا مردم از آن استفاده کنند.

سومین مشکل در شناسایی و جذب مشتریان نهفته است!

فقط بلدیم بصورت فله ای تبلیغ کنیم، نه برنامه ای داریم، نه هدفی داریم و نه به نرخ تبدیل مشتریان فکر می کنیم، ما باید به این فکر کنیم که اگر من برای 1000 نفر پیام کوتاه ارسال میکنم چند نفر از آنها با من تماس می گیرند و از تعداد افرادی که تماس میگیرند چند نفر خرید می کنند و …. وباید کنترل کنیم بهترین کانال جذب مشتری برای ما کدام است ، فقط بلدیم زود بریم تو پیک تبلیغاتی، زود پیام کوتاه ارسال کنیم، زود تبلیغات کلیکی بدهیم و… به این فکر نمیکنیم هدف ما جذب چه افرادی است؟ آیا به دنبال زنان خانه دار 35 تا 45 سال می گردیم؟ آیا جامعه هدف ما پسران مجرد دانشجوی 20 تا 25 سال است؟

در این مرحله باید به فکر هدایایی برای جلب نظر مخاطب باشید و تلاش کنید تامخاطب حداقل نیم نگاهی به شما بیاندازد، در نهایت باید فریادی بلند سردهید تا مشتری صدای شما را بشنود، کسی با چراغ خاموش کار نمی کند.

چهارمین مشکل در درگیرسازی مشتری است!

مخاطبین هدف خود را یافتید و باراهکارهای مختلف سرنخ های زیادی به دست آوردید، حالا بایستی مشتری را با کسب و کار خود درگیر کنید و کاری کنید تا او به مشتری شما تبدیل شود . باید برنامه مشخصی داشته باشید باید بااوهمدلی کنید، کنار او قرار بگیریدو نشان دهید دغدغه او برای شما مهم است.

پنجمین مشکل در خدمت به مشتری است!

در خدمت کردن به مشتری دقت کنید، به نظرات و شکایت ها گوش دهید.فرآیندهای ثبت سفارش را ساده کنید، به ارسال محصولات توجه ویژه ای کنید چه شما در حال فروش کریستال هستید چه در حال فروش پیتزا هستید ، بسته بندی و فرآیند تحویل فوق العاده حائز اهمیت است.برای موقعیت های بداهه برنامه داشته باشید تا غافلگیر نشوید.

ششمین مشکل در نگهداری مشتری است!

50 عدد مشتری فوق العاده دارید؟ همین الان دست به کار شوید و با هدایای فوق العاده مشتری را شگفت زده کنید، با مشتری تماس بگیرید و نظر او را در خصوص کالا یا خدمات دریافتی بپرسید، برنامه ای برای وفادار سازی او طراحی کنید این برنامه باید طوری طراحی شود تا ریسک از دست دادن سازمان ما برای مشتری بالا باشد.

هفتمین مشکل در ارجاعات مشتری است!

چرا برنامه ای ندارید تا مشتریان ، شما را به دیگران توصیه کنند؟ مثلا” کارت اضافی به مشتری بدهید تا به خواهرش بدهد تا از جانب او هدیه تخفیف دریافت کند یا هدیه ای بدهید تا به مادرش بدهد و هزار و یک راه دیگر که می توانید برنامه ارجاعات خود را طراحی نمایید.

 

در انتها این نکته را فراموش نکنید که ،خود را درگیر فرمول ها و پیچیدگی های محاسباتی نکنید ، استراتژی و تصویر ذهنی خود را از کسب و کار ایده آل خود بنویسید و سپس شروع کنید . اگر تصویر ذهنی شما کودکانی خوشحال در رستوران است، برنامه خود را طوری طراحی کنید که کودکان با خنده رستوران شما را ترک کنند و استراتژی خود بروی این موضوع متمرکز نمایید.

 

 

نویسنده: حمید حاتم طهرانی

برای دانلود 25 صفحه از کتاب 8 گام شگفت انگیز در ارتباط با مشتری بروی اینجا کلیک نمایید

شبکه های اجتماعی

بروزرسانی اتوماتیک همه شبکه های اجتماعی!

برای مشاهده محتوای این بخش باید عضویت ویژه داشته باشید

دوره تلگرامی ارتباط شگفت انگیز با مشتری

دوره تلگرامی ارتباط شگفت انگیز با مشتری

دوره مدیریت ارتباط شگفت انگیز با مشتری بصورت تلگرامی برگزار میشود.

پس از ثبت نام ، یک ایمیل ثبت نام برای شما ارسال میشود که در قسمت “پیام برگزار کننده” لینک ثبت نام کانال تلگرام در اختیار شما دوست عزیز قرار میگیرد.

دوران انقلاب انتخاب ها فرارسیده است! مشتری به راحتی می تواند شما را ترک کند و انتخاب دیگری داشته باشد! برنامه شما برای حفظ مشتریان چیست؟

بزرگترین مشکل و دغدغه صاحبان کسب و کار در هر لحظه، کسب درآمد بیشتر است، حال آنکه با توجه به شرایط فعلی بازارایران و تغییر در نیازهای مشتریان ، دستیابی به این مهم تنها با ایجاد ارزش برای مشتری و برقراری ارتباط موثر با مشتری امکان پذیر است.

 

بیش از 30 % از کسب وکارهای ایرانی در سال 1397 ورشکست میشوند، چرا؟ به چند دلیل:

 

 1. در بازار سنتی چک های بلند مدت از مشتریان دریافت کرده اند و با بحران نقدینگی مواجه میشوند.
 2. هیچ اطلاعاتی از مشتریان خود ندارند.
 3. برنامه ای برای درگیرسازی مشتریان با کسب و کار خود ندارند.
 4. مشتریان ثابتی دارند اما درآمد آنها تغییری نکرده است.
 5. هیچ برنامه ای برای فضای مجازی ندارند و همچنان به ارتباطات و بازارسنتی چسبیده اند!
 6. با مهارت های مکالمه تلفنی آشنا نیستند و مشتری را از دست می دهند!

 

اگر می خواهید تغییرات گسترده ای را در سال 97 تجربه کنید، این دوره را از دست ندهید!

 

شما باید برای سال 1397:

 

 • برنامه مشخصی برای پاسخگویی به مشتریان ناراضی داشته باشید
 • برنامه ای برای کنترل شاخص های ارتباط با مشتری داشته باشید تا بتوانید روند پیشرفت خود را ارزیابی کنید
 • برنامه ای جهت وفادار سازی مشتریان داشته باشید.
 • برنامه ای جهت تکمیل پروفایل مشتریان خود داشته باشید.
 • برنامه ای جهت ارجاعات مشتریان داشته باشید تا از طریق مشتریان فعلی به جذب مشتریان جدید بپردازید

 

در این دوره از تعاریف اولیه تا نحوه انتخاب نرم افزار مناسب کسب و کارتان را به شما آموزش می دهم.

این دوره آموزشی سرشار از مثال ها و نمونه های موردی است .

 

هدف من در این دوره اینست که چگونه می توانید با استفاده از مدیریت شگفت انگیز در ارتباط با مشتری ،

میزان درآمدهای خود را از هر مشتری افزایش دهید.


با توجه به اینکه دوره از 19 اسفندماه در کانال تلگرام شروع میشود و تا 11 فروردین ماه ادامه دارد،هرچه سریعتر ثبت نام خود را نهایی کنید، در ایام تعطیلات هم در کنار شما هستم تا بتوانیم بهترین استفاده را از تعطیلات نوروز ببریم.

سرفصل های دوره تلگرامی

 • چرا مدیریت ارتباط با مشتری؟
 • مشتریان ما چه کسانی هستند؟
 • معرفی 8 گام شگفت انگیز در ارتباط با مشتری
 • مواجه با شرایط بداهه در ارتباط با مشتری
 • رضایت مندی مشتری چیست؟
 • باشگاه مشتریان آری یا خیر؟
 • نیازهای مشتریان شما چیست؟
 • راههای اندازه گیری وفاداری مشتری
 • مهارت های مکالمه تلفنی موفق با مشتری
 • قدم های انتخاب یک نرم افزار CRM مناسب
 • و…

در این کارگاه برای اولین بار، تجربیات شخصی ام در شرکت های مختلف و مشکلات پیش آمده در طول اجرای پروژه را با شما در میان می گذارم.

 

 • بیش از 10 ساعت آموزش
 • پاسخ به سوالات در روزهای تعیین شده
در صورت تمایل می توانید در کانال تلگرام ایده های مدیریت ارتباط با مشتری هم عضو شوید و از مطالب درج شده استفاده نمایید
منتظر شما دوست عزیز در این دوره فوق العاده هستم

برای ثبت نام در دوره اینجا کلیک کنید